KONCERT K 219. VÝROČÍ NAROZENÍ FRANZE SCHUBERTA

KONCERT K 219. VÝROČÍ NAROZENÍ FRANZE SCHUBERTA

Pod tímto záhadným názvem se skrývá docela obyčejná pozvánka na koncert, který už tradičně pořádáme k uctění narozenin Franze Schuberta (narodil se před 219 lety). Protože však není bez zajímavosti přijít občas s něčím novým, co koncert trochu ozvláštňuje, zvolili tentokrát interpreti speciálně pro jesenické publikum (zvyklé povětšině koncertům, na nichž se podílejí čtyři ruce) koncert - stručně řečeno - víceruční.
Hlavními aktéry koncertu jsou přirozeně laureáti XIX. soutěže, mladí pianisté z brněnské Konzervatoře, duo Hoang Anh Pham a Kamil El-Ahmadieh. O nich navíc prozradím, že v listopadu 2015 se stali i laureáty Mezinárodní Lejskovy soutěže pro klavírní dua, která se konala poprvé v Brně. Aby jim však nebylo na podiu smutno, přizvali si i hosty, pianistku Evu Grundovou a svou pedagožku prof. Innu Aslamasovou, s jejichž pomocí nám právě předvedou rozmanité kombinace rukou „působících" na klaviatuře. V hudební literatuře na to našli příkladů dost, a tak uslyšíme skladby autorů F. Schuberta, F. Chopina, A. Skrjabina, S. Rachmaninova, V. Lejska, A. Aslamase aj.
Nepochybuji, že koncert vzbudí váš zájem a že přijdete tyto sympatické mladé umělce v jejich snažení podpořit a povzbudit.
Tak nezapomeňte, v sobotu 30. ledna 2016 v 17 hodin v inspirujícím prostředí jesenické Kaple! Těší se na vás!

Věra Lejsková

 

Město Jeseník, Ministerstvo kultury České republiky, Olomoucký kraj, za přispění Nadace Český hudební fond Praha, Nadace Bohuslava Martinů Praha, PETROF spol. s r. o. Hradec Králové, Nadace život umělce, Agentura J+D Praha, Rakouské kulturní fórum v Praze, Priessnitzových léčebných lázní, Základní umělecké školy a Městských kulturních zařízení v Jeseníku