VÝSLEDKY XXI. MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE PRO KLAVÍRNÍ DUA

VÝSLEDKY XXI. MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE PRO KLAVÍRNÍ DUA
Jediná česká platforma, v níž soutěží klavírní dua, přivedla do města Jeseník opět několik desítek soutěžících z celého světa. Závěrečný koncert laureátů byl spojen s vyhlášením výsledků a přinesl velmi pestrý hudební program, emotivní reakce publika a vlídnou atmosféru. Některé dvojice předvedly výkon hodný světových pódií.

I. kategorie:
 
1. cenu získalo litevské sesterské duo Augustė Petkūnaitė a Ieva Petkūnaitė.
2. cena nebyla udělena.
O 3. cenu se dělilo sourozenecké klavírní duo Cornelia Nick a Markus Nick s českým duem Eva Grundová a Aneta Horákovákteré navíc obdržely Cenu Vlastimila Lejska za nejlepší provedení české soudobé skladby.
 
II. kategorie:
 
1. cenu získaly sympatické mladé Japonky Aya a Risa Sakamoto
O 2. cenu se dělilo francouzské duo Manuel Vieillard David Salmon s polským  manželským duem Agnieszka Zahaczewska-Książek a Krzysztof Książek, toto duo získalo také Cenu Aloise Složila za nejlepší provedení skladby Franze Schuberta. 
3. cenu získalo česko-rakouské duo Tereza Kalábová a Johannes Gugg.

Město Jeseník, Ministerstvo kultury České republiky, Olomoucký kraj, za přispění Nadace Český hudební fond Praha, Nadace Bohuslava Martinů Praha, PETROF spol. s r. o. Hradec Králové, Nadace život umělce, Agentura J+D Praha, Rakouské kulturní fórum v Praze, Priessnitzových léčebných lázní, Základní umělecké školy a Městských kulturních zařízení v Jeseníku