Ayami Ikeba

Ayami Ikeba se narodila v japonské Yokohomě. S hrou na klavír zažala ve čtyřech let, později pak s profesorem Akiko Iguchi.

V 15 letech studovala u Prof. Ludwig Hoffmann na "Hochschule für Musik in München". Později dokončila Meisterklasse pro komorní hudbu s prof. Hugo Steurerem. Dále studovala na hudebních univerzitách ve Varšavě, Hannoveru a Salcburku s Prof. Regeinou Smendziankou, Prof. Karlem-Heinzem Kämmerlingem a Prof. Alfonse Kontarskym.

Ayami Ikeba vyhrála v 18 let Mezinárodní klavírní soutěž "F.BUSONI" v italském Bolzanu.

Vystupovala například v duu s Alfonsem Kontarskym na významných mezinárodních festivalech v Itálii, Německu, Švýcarsku a hrála řadu koncertů komorní hudby s významnými sólisty, jako je Anne-Sophie Mutter.

Od roku 1999 je profesorkou na klavír a od roku 2011 je vedoucí klavírního oddělení "Universität für Musik in Graz".

 

Město Jeseník, Ministerstvo kultury České republiky, Olomoucký kraj, za přispění Nadace Český hudební fond Praha, Nadace Bohuslava Martinů Praha, PETROF spol. s r. o. Hradec Králové, Nadace život umělce, Agentura J+D Praha, Rakouské kulturní fórum v Praze, Priessnitzových léčebných lázní, Základní umělecké školy a Městských kulturních zařízení v Jeseníku